Druga odsłona weekendu ulicznych bardów za nami! Mimo momentami kapryśnej pogody, mieszkańcy oraz odwiedzający Gniezno turyści mogli wysłuchać pięknych koncertów... zagrali dla nas m.in. Janusz Cybull, Gabriel Fleszar, Skwiernalis, Tomasz Krzemiński i Illegal Boys.

Zobacz załączoną galerię online na:
http://mok1.home.pl/miastokrolow/pl/#sigProId0cb764db03

Druga edycja Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych „Bez kurtyny” po raz kolejny zgromadziła w Gnieźnie polskie teatry niezależne, które podczas kilku sierpniowych dni (i nocy) zaprosiły mieszkańców do udziału w warsztatach i akcjach teatralnych.

W ubiegłym roku gościliśmy w Pierwszej Stolicy teatry „Krzyk” oraz „Pomarańcze w uchu na skarpie bez kartki”. Podczas #KFA2016 emocje zapewniła nam trupa Teatru „aDversum” ze Starej Dąbrowy.

 

Zobacz załączoną galerię online na:
http://mok1.home.pl/miastokrolow/pl/#sigProId437719013b

 

Weekend Leniwych Kotów

Zobaczcie relację z imprezy, która połączyła różne formy aktywności artystycznej w ramach kultury hip-hop: muzykę, taniec, graffiti i śpiew (melorecytację) ze szczególnym uwzględnieniem artystów związanych z Wielkopolską. Program imprezy wypełniły warsztaty i występy taneczne, pokazy DJ, grafitti, mini koncerty.

Zdjęcia z wdarzenia możecie zobaczyć na naszym facebook'owym profilu: https://www.facebook.com/KFAGniezno/photos/?tab=album&album_id=1199004916790376

KFA 2016: Weekend Leniwych Kotów 3#

Siema ekipo!
Po raz kolejny zapraszamy wszystkich na najbradziej kreatywny, leniwy weekend w Gnieźnie! Przez ten czas będziemy skutecznie oblegać centrum. Podobnie jak na ostatniej edycji, nie obędzie się bez wszystkich elementów Hip-Hopu. Przemalujemy to i owo, roztańczymy, zrobimy hałas.
Oczywiście wszystko za darmo! 

★01.07 OTWARCIE:★
miejsce : Rynek Gniezno
godziny : 19.00-22.00

Na otwarcie festiwalu mamy dla was przygotowanych parę 
atrakcji oraz chcemy rozkręcić huczny JAM!

★02.07 WARSZTATY:★
miejsce : Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
godziny : 12.00-22.00

Hiphopu będą was uczyć:
✖ Bestia -Taniec- zajęcia wprowadzające 12:00-16:00
✖ Saint -Graffiti- zajęcia wprowadzające 16:00-20:00
✖ DJ Blacha - DJ'ing 16:30-19:30
✖ TikTak - beatbox 13:00-16:00

✖ Lady Kasiena - HipHop 12:00-13:45
✖ BBoy Bartek - Breakin' (Breakdance) 14:00-15:45
✖ Alkowy Funkowy - Popping 16:00-18:00

★KONCERT - Mielzky ★ 
miejsce : "zielone zaplecze" tyły Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
godziny : 21.00-22.00

Gruby Mielzky znany również jako Mielon, raper pochodzący ze Starogardu Gdańskiego, mieszkający w Trójmieście. Członek formacji Lavoholics. Ma na swoim koncie trzy płyty wydane nakładem Szpadyzor Records.
Pierwsza z nich to „Silny jak nigdy wkurwiony jak zwykle" na
której za muzykę prawie w całości odpowiedzialny jest duet producencki The Returners, gościnnie udzielili się natomiast tacy raperzy jak: donGURALesko, Bonson, Diox czy też RakRaczej (DwaZera). 
Trzecia z nich to "Miejski Patrol", która jest kontynuacją historii,
która swój początek miała w roku 2007. Wtedy właśnie, światło dzienne ujrzał album "Nic się nie dzieje" formacji Ortega Cartel, gdzie artyści mieli okazję po raz pierwszy współpracować ze sobą. Wspólnie zrealizowali także utwór "Rap" (Ortega Cartel - Lavorama), dzięki któremu szersze grono słuchaczy poznało Mielzkyego.
Charakterystyczne brzmienie muzyki patr00 (pochodzący z Iławy Patryk Antonniewicz) w duecie z szorstką stylistyką Mielzky'ego, stanowią obowiązkową pozycję dla fanów nie tylko Lavoholicznych dokonań, ale każdego słuchacza gatunku.

http://www.facebook.com/iammielzky
http://www.facebook.com/thereturnershiphop

WARSZTATY-INFORMACJE : 
⚑ZGŁOSZENIA⚑
Imię,nazwisko,wiek oraz rodzaj zajęć prosimy przesyłać na maila - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

⚑Z czasem będziemy przybliżać sylwetki prowadzących jak i tematykę zajęć ⚑
⚑Pierwszeństwo na warsztaty mają osoby zapisane. Te które tego nie zrobiły będą miały szansę zapisać się z rana na miejscu między 10:00-12:00⚑
⚑LICZBA MIEJSC NA WARSZTATY JEST OGRANICZONA⚑


★ 02.07 - AFTERPARTY -ŚNIEGU X BLACHA ★ 
Lokomotywa Klub od 23:00


03.07 - NIEDZIELA LENIWYCH KOTÓW 
miejsce : Deptak
godziny : 13:00-19:00 

Czekamy na kolejnego #PrawdziwegoKota w naszym Pięcioboju Hip-Hopowym. Graffiti, Breakdance, Rap, DJ'ing, Wiedza- Centrum miasta pod sztandarami Hip-Hopu ! 

★PIĘCIOBÓJ-INFORMACJE:★
⚑Tym razem robimy to DRUŻYNOWO (3-5 os. ) ⚑
⚑Dla każdego uczestnika mamy nagrodę
⚑W mailu prosimy o podanie ilość osób jak i nazwę drużyny - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt współfinansowany przez Urząd Miejski w Gnieźnie w ramachKrólewski Festiwal Artystyczny
Królewski Festiwal Artystyczny 2016 realizowany jest w ramach projeku WRPO pt. "Miasto Królów jako bodziec do rozwoju społeczno-gospodarczego ziemi gnieźnieńskiej” – współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu IV –Działania 4.4, Poddziałania 4.4.2, WRPO na lata 2014-2020.

Królewski Festiwal Artystyczny wspierają Mecenasi Polskiej Kultury: Kirchhoff Automotive, Altom, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Velux, Maciejka, Hawa, Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Milenium oraz Scanclimber.

KFA 2016: Koncert projektu „Tom Bishop”

Już 10 czerwca w piątek otwarcie Kina EURO2016 na placu św. Wojciecha w Gnieźnie - a o 19.00, bezpośrednio przed meczem Francja - Rumunia, na scenie usłyszymy i zobaczymy najbardziej nieoczekiwany muzyczno-filmowy projekt roku, „Tom Bishop".

„Tom Bishop” to muzyczna podróż ku spełnieniu własnych marzeń. Droga, którą wiedzie tytułowy bohater, jest łudząco podobna do tej, którą kiedyś podążał słynny Don Kichot. Czy jest to przypadek? A może takich współczesnych błędnych rycerzy jest więcej? Może są nawet obok nas? Może sami nimi jesteśmy?

Wystąpią:
Alek Sander – wokal, gitary,
Maciej Słoniewski – saksofon,
Mateusz Urbaniak – piano,
Łukasz Frąckowiak – bas,
Bartek Krawczak – perkusja,
oraz gość specjalny: Natalia Braciszewska-Kijak.

WSTĘP WOLNY!

--

Królewski Festiwal Artystyczny 2016 realizowany jest w ramach projeku WRPO pt. "Miasto Królów jako bodziec do rozwoju społeczno-gospodarczego ziemi gnieźnieńskiej” – współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu IV –Działania 4.4, Poddziałania 4.4.2, WRPO na lata 2014-2020.

Królewski Festiwal Artystyczny wspierają Mecenasi Polskiej Kultury: Kirchhoff Automotive, Altom, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Velux, Maciejka, Hawa, Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Milenium oraz Scanclimber.