Już 10 czerwca w piątek otwarcie Kina EURO2016 na placu św. Wojciecha w Gnieźnie - a o 19.00, bezpośrednio przed meczem Francja - Rumunia, na scenie usłyszymy i zobaczymy najbardziej nieoczekiwany muzyczno-filmowy projekt roku, „Tom Bishop".

„Tom Bishop” to muzyczna podróż ku spełnieniu własnych marzeń. Droga, którą wiedzie tytułowy bohater, jest łudząco podobna do tej, którą kiedyś podążał słynny Don Kichot. Czy jest to przypadek? A może takich współczesnych błędnych rycerzy jest więcej? Może są nawet obok nas? Może sami nimi jesteśmy?

Wystąpią:
Alek Sander – wokal, gitary,
Maciej Słoniewski – saksofon,
Mateusz Urbaniak – piano,
Łukasz Frąckowiak – bas,
Bartek Krawczak – perkusja,
oraz gość specjalny: Natalia Braciszewska-Kijak.

WSTĘP WOLNY!

--

Królewski Festiwal Artystyczny 2016 realizowany jest w ramach projeku WRPO pt. "Miasto Królów jako bodziec do rozwoju społeczno-gospodarczego ziemi gnieźnieńskiej” – współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu IV –Działania 4.4, Poddziałania 4.4.2, WRPO na lata 2014-2020.

Królewski Festiwal Artystyczny wspierają Mecenasi Polskiej Kultury: Kirchhoff Automotive, Altom, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Velux, Maciejka, Hawa, Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Milenium oraz Scanclimber.